Megújuló energiaház

Energia természetesen! Napkollektorral, Napelemmel, Szélgenerátorral, Megújuló természeti energiákból (Nap, levegő, föld, víz) jó hőszigeteléssel. Partnerünk: www.abwind.hu

Csupán odafigyeléssel is sokat spórolhatunk!

Ha komolyan gondolja az energiamegtakarítást, hívjon!


    Elektromos energia          Vízfelhasználás           Gázfogyasztás

    Fűtés        Melegvíz készítés        Főzés        Mosás        Vasalás

    Nap elleni védelem, árnyékolás        Szellőztetés




Elektromos energia

Életünk ma elképzelhetetlen elektromos áram használata nélkül. A fosszilis energiahordozókból előállítható elektromos áram előállítás során az előállítás, a transzformáció és a szállítás során az energiatartalom csupán 1/3-a hasznosul.

A megújuló energiaforrást hasznosító, helyben, helyi tulajdonban lévő decentralizált áramtermelési lehetőségek ma is kihasználhatóak, és perspektivikus távlatban egyre jelentősebb szerepet kaphatnak.

Magyarország topológiai viszonyai miatt a nap, a biomassza, a szél és a kis vízi erőművek létesítése jelenthet alternatívát a fosszilis energiahordozók használata mellett.

Napenergiával Szélenergiával.      Hívjon!

VISSZA

Vízfelhasználás:

Takarítson meg naponta 75 liter ivóvizet!

Az esővíz hasznosítása

Érdemes a vízfelhasználásnál is a környezetbarát és takarékos megoldásokat figyelembe venni. Az elmúlt évtizedekben az egy főre jutó vízfogyasztás folyamatosan nőtt. Manapság az egy főre jutó napi vízmennyiség kb. 150 liter. És ennek többsége értékes ivóvíz. Pedig a főzéshez és az iváshoz ennek a mennyiségnek csak a 3-4%-át használjuk fel.

Vízszükségletünk 50%-át nem fontos az ivóvízkészletből fedezni!

Magyarország jó vízellátottságnak örvend, de a szükséglet 50%-ának nem fontos ivóvíz minőségűnek lennie (pl.: fürdés, zuhanyozás, WC-öblítés, mosógép, kert- és gyeplocsolás, autómosás, stb.). Egy személy kb. 75 liter ivóvizet spórolhatna meg naponta, ha esővizet is használna.

VISSZA



Gázfogyasztás:


A mágneses térnek a szénhidrogénekre gyakorolt hatása már bizonyított. 1994- ben Oláh György professzort a Svéd Királyi Tudományos akadémia a legmagasabb elismeréssel jutalmazta. Kutatásainak eredményei fontos felismerést jelentettek. A szerves kémiai folyamatok sokáig feltételezések voltak. Régóta tudjuk, hogy azokra az anyagokra, amiben szén található, van hatása a mágneses térnek. Gondoljunk a tiszta vasra, a mágneses tér nem hoz létre észlelhető változást. Míg azokban a vasféleségekben, amelyekben szén található a mágnes magához vonzza a vasat. Így könnyebb elképzelni, hogy a szénhidrogén molekuláiban található szénre is hatással van a mágneses kezelés. Mivel a gázokban a molekulák egymáshoz kötöttsége lazább, mint a folyadékokban vagy a szilárd halmazállapotban, ezért könnyen elképzelhető, hogy a mágneses kezelés legnagyobb eredményei gáz területén mutatkoznak.

Néhány gondolat a megértéshez :

Ha kellő erősségű és sűrűségű homogén mágneses mezőn keresztül vezetjük pl.: a földgázt, a sűrű erővonalak a hosszú szén- láncszerkezetet hosszában szétfésülik. Mindenki számára ismert az elektrosztatikus feltöltődés ( pl.: műszálas ruhák súrlódása utáni feltöltődése ), a gáz súrlódása a csövekben. Ez az összetartó erő szűnik meg a mágneses erővonalak hatására. A homogén mágneses mezővel mágnesezett szénhidrogén molekulák taszítják egymást. A folyékony halmazállapotú szénhidrogének esetében az erős mágneses tér megszünteti az üzemanyag- molekulák elektrosztatikus feltöltődését, csökkenti a viszkozitást és így a porlasztáskor sokkal apróbb cseppekre bomlik. Az apróbb cseppek jobban keverednek a levegővel és így több oxigén érintkezik az üzemanyag szénhidrogén molekuláival, azaz felgyorsul az égés. Ennek eredménye az, hogy javul az égés minősége és adott idő alatt -elsősorban a régebbi készülékeknél-, több energiát tudunk felszabadítani a szénhidrogénből.

Ha érdekli a szerkezet, hívjon!

VISSZA



Fűtés:

Épületeink fenntartása során a legtöbb energiát fűtésre használjuk el. Ezen energiafelhasználás (és anyagi ráfordítás) csökkentésének első, legfontosabb lépése az épületek minél jobb hőszigetelése, melynek megtervezéséhez az épületenergetikai szoftverek nyújthatnak segítséget.

A hazai klimatikus viszonyok mellett azonban a téli időszakban bizonyos mennyiségű fűtési energiafogyasztás elengedhetetlen. A nem megújuló energiaforrások korlátossága és a felhasználás során történő káros anyag kibocsátása miatt egyre inkább a tisztább, "korlátlanul" rendelkezésre álló, megújuló energiaforrások alkalmazását kell választanunk.

VISSZA



Melegvíz készítés:

Ma Magyarországon használati melegvíz előállítására egy átlagos személy éves energiaigényének több mint 10 %-át fordítja. Egy lakás üzemeltetési költségiben ez az arány a 25 %-ot is elérheti.
A következő oldalakon azt próbáljuk bemutatni, milyen lehetőségei vannak a megújuló energiahordozók használatának.

VISSZA




Főzés:

A főzés energiaigénye alacsony, viszont intenzív hőleadást igényel. Erre a célra a földgáz üzemű készülékek ideálisak és kényelmesek, de van lehetőség a megújuló energiaforrások használatára is:

Napenergiával, Biomasszával, Biogázzal

VISSZA



Mosás:



VISSZA




Vasalás:



VISSZA



Nap elleni védelem, árnyékolás

Árnyékolással sok energiát spórolhat!

A napvédelmi és árnyékolástechnikai berendezéseket ideális esetben ott alkalmazzuk, ahol ezek a leghatékonyabban működnek. A legjobb hatást akkor érjük el, ha ezeket az épület külső oldalára szereljük fel, még mielőtt a meleg az épület belsejébe juthatna. Ez a módszer hatékony és energiatakarékos, mert máskülönben az épületen belüli hőmérséklet csökkentését csak klímaberendezés bekapcsolásával lehetne elérni. A sok napfény is nagymértékben hozzájárul a belső terek felmelegedéséhez, ami ugyan télen nagyon jó dolog, de nyáron kellemetlenül túlmelegedhet a lakás. Különösen a modern, nagy üvegfelületekkel rendelkező, a leghatékonyabb hőszigetelési rendszerrel ellátott épületeknél áll fenn a veszélye annak, hogy könnyen kialakuljon az üvegházhatás. Minél kisebb a masszív építőelemek tömege, ami elnyelné a hőt, annál könnyebben melegszik fel az épület.


ENERGIAMEGTAKARÍTÁSI TIPP:

A sok napfény is nagymértékben hozzájárul a belső terek felmelegedéséhez, de nyáron ez kellemetlenséget okozhat. Különösen a modern, nagy üvegfelületekkel rendelkező, a leghatékonyabb hőszigetelési rendszerrel ellátott épületeknél áll fenn a veszélye annak, hogy könnyen kialakuljon az üvegházhatás. A napvédelmi és árnyékolástechnikai berendezéseket ideális esetben ott alkalmazzuk, ahol ezek a leghatékonyabban működnek. A legjobb hatást akkor érjük el, ha ezeket az épület külső oldalára szereljük fel, még mielőtt a meleg az épület belsejébe juthatna. Ez a módszer hatékony és energiatakarékos, mert máskülönben az épületen belüli hőmérséklet csökkenését csak klímaberendezés bekapcsolásával lehetne elérni.

Belső és külső árnyékolók

Az ablakok belső részére felszerelt árnyékolóberendezések, mint a roló, a reluxa, a belső zsalu, stb., praktikusak és egyszerűen felszerelhetők, de az a hátrányuk, hogy a hősugarak csak a lakás belsejében verődnek vissza, és így a hő kb. 70%-a az épületen belül marad. Ezért, ha ez technikailag megoldható, érdemes az épületre külső árnyékolóberendezést szereltetni, ami a hő nagy részét elnyeli, télen pedig további hőszigetelést biztosít. Ha Ön egy ilyen megoldást szeretne, akkor különböző zsaluk, redőnyök, és előtetők közül választhat.
A redőny védelmet nyújt az időjárás viszontagságai ellen, és ezen kívül azt is megakadályozza, hogy - pl. a terasznál - illetéktelen személyek hatoljanak be. Szigetelőhatásuknál fogva az épület klímáját kellemes hőmérsékleten tartják. A zsalugáter az árnyékolástechnika klasszikus eszköze; sokféle kivitelben és színben kapható, és nemcsak kitűnően árnyékol, de a fényerőt is könnyen lehet vele szabályozni, mivel a lamellák dőlésszöge állítható. Az előtető áttetsző, az időjárásnak ellenálló anyagból készül, amit természetesen az épület külső falára szerelnek fel, és nemcsak a hőt veri vissza, hanem a lakásba jutó fény mennyiségét is szabályozhatóvá teszi. Az előtetőt elektromosan is lehet működtetni és irányítani.

VISSZA


Tippek a fűtés melletti szellőztetéshez:

  • Ügyeljen a harmatpontra! A falak felülete ne hűljön le 15°C alá!
  • Ha nincs otthon, ne kapcsolja ki teljesen a fűtést. Gazdaságosabb, ha fenntart egy alacsonyabb hőmérsékletet.
  • Különböző hőmérsékletű szobák között az ajtó mindig legyen csukva.

•    Szellőztessen rövid ideig teljesen nyitott ablakokkal. Az ablak billentése csak pazarolja a fűtési energiát, és a penészképződést is elősegíti.

  • A lakást szellőztesse kereszthuzattal is.
  • Minden időjárás mellett ( eső esetén is) szellőztessen. A hideg külső levegő szárazabb, mint a meleg szobalevegő.
  • Állandó alacsonyabb szobahőmérséklet mellett, gyakrabban szellőztessünk.

•    Minél hidegebb a külső levegő, annál rövidebb legyen a szellőztetés.

  • Szigetelt üveg ablakok esetén gyakrabban szellőztessünk.
  • A fürdőszobát kifelé szellőztessük
  • Használjon elektromos párásító készülékeket, mivel az alacsony külső hőmérsékletnél végzett szellőztetés csökkenti a belső páratartalmat.

Időpontok a szellőztetésre:

  • Reggeli kereszthuzattal frissítsük mindegyik szoba levegőjét.
    Délelőtt és délután ismét szellőztessünk, ha otthon tartózkodunk.
    Este ismételjük meg a teljes légcserét, különösen a hálószobában. Ez segíti a nyugodt alvást.
    Ha napközben nem vagyunk otthon, elég a reggeli és esti szellőztetés.

VISSZA




Uszodai melegvíz termelés megújuló energiaforrással

Magánházakba, kertekbe, kempingekbe egyre többen telepítenek nyitott, vagy fedett medencéket.
A nagy tömegű víz felfűtése jelentős energiát igényel. A vízmelegítésre ideálisan használhatóak a kis energiasűrűségű megújuló energiaforrások.
Amennyiben az épületen belül kerül a medence elhelyezésre, a víz jelentős mennyiségű hőt képes tárolni, mely nyáron hűteni, ősszel, tavasszal fűteni képes az épületet.






Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 2
Heti: 16
Havi: 82
Össz.: 94 648

Látogatottság növelés
Oldal: Energiatakarékosság egy kis odafigyeléssel
Megújuló energiaház - © 2008 - 2024 - energiahaz.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »